CODE Erasmus+ nemzetközi projekt

Projekt címe:
CODE – aCcessibility Of financial services for persons withDisabilitiEs/ A pénzügyi szolgáltatások hozzáférhetősége a fogyatékossággal élő személyek számára
A társadalmi és pénzügyi inklúzió előmozdítása stratégiai partnerségek révén. A bevált gyakorlatok és készségek cseréjén alapuló közös kezdeményezések előmozdítása az érdekelt felek között.

Projekt időtartama:
2023.12.01. – 2026.07.31. 

Partner szervezetek:
Chambre de Commerce Italienne de Nice (COO) – OLASZORSZÁG
FondazioneIstitutodei Sordi di Torino ONLUS – OLASZORSZÁG
Fondazione Luigi Clerici  – OLASZORSZÁG
Cooperation Bancaire Pour L’europe – BELGIUM
Atlantis Engineering S.A. – GÖRÖGORSZÁG
Association De Patronage De L’institut Regional Des Jeunes Sourds Et Des Jeunes Aveugles De Marseille – FRANCIAORSZÁG
Fundacio Privada Trinijove – SPANYOLORSZÁG
People First Közhasznú Egyesület Pécs – MAGYARORSZÁG

A pénzügyi inklúzió a legtöbb uniós ország előtt álló kihívás. Alapvető fontosságú volt ezért egy széles körű transznacionális együttműködés létrehozása, amely 8 érintett szervezetet foglal magában 5 különböző országból. Ezzel igyekszünk lehetővé tenni ennek a társadalmi-gazdasági kihívásnak a leküzdését.

Projekt összefoglaló:
A projekt célja, hogy a fogyatékossággal élők számára útmutatást nyújtson a pénzügyi szolgáltatásokhoz és dokumentumokhoz való jobb hozzáféréshez, valamint a jelenleg elérhető pénzügyi szolgáltatások és termékek az ő igényeikhez való igazításához.
A projekt célcsoportjai:
– fogyatékossággal élő személyek:  a projekt célja, hogy megkönnyítse számukra a pénzügyi- és bankszektor megértését egy ezt célzó képzés révén, amely a rendelkezésükre álló termékek és szolgáltatások típusairól szól. A célcsoport egy webes platformon és a kapcsolódó alkalmazáson (app) keresztül férhet majd hozzá a képzési anyagokhoz.
– a célcsoport elérését segíti a fogyatékossággal élőket támogató hálózatok és a szakképzési központok bevonása. E hálózatok is profitálnak a létrehozott szakmai anyagokból, és új szolgáltatásokat, támogató eszközöket kínálhatnak. Egyben új készségekre, ismeretekre tehetnek szert e területen.
– szakképzési trénerek/oktatók és szolgáltatók:  számukra elérhetővé válik a fogyatékossággal élő személyek pénzügyi szolgáltatásokhoz való hozzáféréséről szóló innovatív képzés. Ez lehetővé teszi számukra, hogy ez irányban bővítsék kurzuskínálatukat.
Közvetett célcsoportok:
– pénzügyi intézmények és bankok, melyek számára a pénzügyi szolgáltatások akadálymentesítésére vonatkozó iránymutatások jelentenek majd hasznos információkat. Ezáltal képesek lesznek mindenki számára hozzáférhetőbb szolgáltatások megtervezésére és megvalósítására, és egyben szélesíthetik közönségüket, elérve olyan célcsoportokat is, akiket eddig nem. Egyben a vezetők és az alkalmazottak a projekt által új készségeket sajátíthatnak el.
– KKV-k (kis- és középvállalkozások) és kereskedelmi kamarák, amelyek képesek lesznek a munkahelyi beilleszkedés szempontjából kedvező gyakorlatok kidolgozására, megismerhetik és alkalmazhatják a bevált gyakorlatokat.
– a politikai döntéshozók, akik a jó gyakorlatként szolgáló, a fogyatékossággal élő személyek pénzügyi befogadásáról szóló képzési programot megismerve gondolkodhatnak tovább annak társadalmi hasznosításáról.

A célcsoportok bevonása kulcsfontosságú eleme a projektnek, ezért az érintettek a kezdetektől fókuszcsoportként, ötletadóként, tesztelőként részt vesznek a nemzeti team-ekben.

Projektkimenetek:
A CODE projekt innovációja az, hogy támogatja az univerzális tervezés modell, és a társadalmi inklúzió a pénzügyi, banki, biztosítási és üzleti környezetre való alkalmazását. A CODE egy pilot projekt mely a pénzügyi kompetenciákat a fogyatékossággal élőkben is erősíteni kívánja.
A projekt a célcsoport pénzügyi rendszerbe való bevonását és a pénzügyi termékekhez/eszközökhöz való hozzáférést az inklúzióval kapcsolatos legjobb unós gyakorlatok  összegyűjtésével és megosztásával fogja elősegíteni (IO1). Interaktív platformot hozunk létre a felhasználók számára, és egy mindenki által használható applikációt (IO2). A projekt egy új, modulokból és iránymutatásokból álló képzési tanfolyamot hoz létre, amelyet az oktatók és a fogyatékossággal élők használhatnak a banki intézményekkel való kapcsolattartáshoz (IO3).

A People First Egyesület, mint magyarországi partner fő feladata a projektben:
Mint minden nemzetközi projektben, itt is fő feladatunknak a “Semmit rólunk nélkülünk!” elv képviseletét tartjuk. Emellett fő feladataink a képzési kurzus és digitális eszközök keretében a CODE inkluzív platform tervezése és fejlesztése, együttműködésben a görög partnerrel. Illetve a kurzus piloting-ja (kipróbálása) keretében a kidolgozott anyagok végső finomhangolása egyesületünk tagjai segítségével. 

👉Kövess minket a Facebookon is: CODE project

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük